Birlikte Örmece

birlikte.ormece.com

27 Ocak 2012 Cuma

palyaço

evet 18.etkinliğimizde nihayet buldu.Dayanamayıp hemen gece fotografının iyi olmayacağını bile bile fotografladım.Heyecanla yorumlarınızı bekliyorum.sevgiler.....


23 Ocak 2012 Pazartesi

mağnet kızlar
mağnet kızlar

elbise ve yüzü 1.2mm ince keçeden çift kat çalışılıp içi boncuk elyafla doldurulmuştur.Kol ve bacaklar özel olarak kordon örülerek yapılmıştır.şapka ve atkı tığ ile örülmüştür.Gözlerde 6mm siyah,6mm kahve,6mm turuncu,6mm yeşil,6mm şeffaf gözler kullanılmıştır.yanaklarda amigurumi kalemden faydalanılmıştır.işlemeler muline iplik ile yapılmıştır.Saclar özel olarak elde hazırlanmıştır.

mağnet kızlarelbise ve yüzü 1.2mm ince keçeden çift kat çalışılıp içi boncuk elyafla doldurulmuştur.Kol ve bacaklar özel olarak kordon örülerek yapılmıştır.şapka ve atkı tığ ile örülmüştür.Gözlerde 6mm siyah göz kullanılmıştır.yanaklarda amigurumi kalemden faydalanılmıştır.işlemeler muline iplik ile yapılmıştır.Saclar özel olarak elde hazırlanmıştır.

sevgi melekleri,sevgiliye özel.....


tamamı 1.2mm ince keçe ile çift kat mantığı ile çalışılmıştır ve içi hafif boncuk elyafla doldurulmuştur.Gözler 6mm siyah vidalı oyuncak gözüdür.yanaklarda allandırma da amigurumi kalem kullanılmıştır.işlemelerde muline iplik kullanılmıştır.

Kalpli magnetler,sevgiliye özel.....
kalpler 3mm kalınlıgında keçe ile çalışılmıştır.Gözler 4.5mm dikilebilir oyuncak gözü.işlemeler muline iplik ile yapılmıştır.

12 Ocak 2012 Perşembe

uğurböceği

çok amaçlı bir çalışma oldu.İster taç olarak,ister bir bluzde süsleme,ister mağnet olarak dolaba asın :) ister cocuk odası süsü hayallerinize sınır yok :))

11 Ocak 2012 Çarşamba

Gözlük kılıfı

3mm kalınlıgında mor keçe ile çalışılmıştır.Kalıbı benim güneş gözlüğü kılıfının kalıbı :) Bir iki hamle ile çıkarttım.....Süsleme de muline iplik kullanılmıştır.Mıknatıslı cüzdan çıt çıtı kullanılmıştır.


böcek kız ve çiçek kız parmak kuklalaruğurböceği parmak kuklaUğurböceği parmak kukla 1.2mm ınce  kırmızı ve siyah keçelerle çalışılmıştır.Kanatları hafif doldurulmuşur.

çiçek kız parmak kuklası

sarı papatyamız cok isteyen çocuklu ailelerin evine de çiçek kız parmak kuklası olarak geliyor.....

ister toka, ister broş, ister anahtarlık....

başlıkdan da anlaşıldığı gibi sarı papatya begenen ve sahip olmak iseyenlerin evine broş,anahtarlık veya  toka olarak geliyor.....

Keçe cüzdan çalışması1.2mm kalınlığında mor-yeşil ve sarı keçe ile çalışılmıştır.11.5 cm kare cüzdan klipsi kullanılmıştır. İşlemeler muline iplik ile yapılmıştır.
Kalıbını çanta klipsi ölçüsüne göre kendim çıkardım.Tam ortada dekoratif bir kapalı pli vardır.

Sahibinin istekleri biterse en kısa zamanda yola çıkacaktır....

7 Ocak 2012 Cumartesi

"efendimiss"Dobby

Forumumuzun Sevgili ablası; Serpil Ablama hitaben....

Ablacığım bilmiyorum yiğeninin istediğine ne kadar bağlı kalabildim.Umarım doğaçlamamı begenir.Onun yolladığı fotografa cok bağlı kalamadım,orjinalinden de yararlandım :)) ortaya sevimli bir dobby çıktı :))

Biz onu Haryy Poter filminden tanıyoruz....ve meshur sözü "efendimisss"di.

ben de bu sebeble adını efendimiss verdim.

5 Ocak 2012 Perşembe

ödev fil

Efenimmm isim mi yok tu da ödev fil başlığını aldı bu fil diyenleri duyuyorum.....

Ödev fil çocuk gelişiminde okuyan bir ögrencinin ödevi olarak başlandı :) başlangıç da verilen fotograf da bir yuvarlak kafa ve beden vardı.Ve geçen hafta okul turuna gittiginde de ortada pek bir şey yoktu :) Aman gülen bir fil olsun dediler.Anacığım da sagolsun fil gülermiymiş hiç dedi, durdu.Güler anneciğim bu oyuncak sonuçta yaparız birşeyler dedim bende.Şurası burası derken bu ödev fil benim de doğaçlamadaki pasımı aldı götürdü :) ortaya böyle bir şey çıktı :) sahibinin ellerine dogru da yola çıktı... yola çıktı derken kendisi okuldan gelince görecek demek daha dogru olur. heyecanla telefonlarını bekliyorum.Bakalım yorumlar nasıl olacak....
otururken 40cm,ayakta 25cm yüksekliktedir.